Sales Representative - Philip Morris - Braila

On-site
  • Braila, Brăila, Romania
Sales Philip Morris Division

Job description

Obiectivul postului :
Van Sales Representative actioneaza in sensul dezvoltarii afacerii companiei cu produsele Philip Morris prin realizarea in aria repartizată a volumelor de vanzări şi a obiectivelor de acoperire clienţi, distribuţie produse, asezarea produselor la raft şi incasarea contravalorii facturilor. Procesul de vanzare se realizeaza cu livrarea marfii pe loc.

Responsabilitati principale :

- Construieşte şi menţine baza de clienţi in secţiunea pe care o administrează;
- Vizitează zilnic numărul de clienţi necesar pentru a atinge standardele impuse de companie, in conformitate cu planul rutei;
- Vinde produsele conform obiectivelor de volum /an/lună/zi;
- Construieste si mentine imaginea si modul in care sunt prezenate produsele in punctul de vanzare al clientului: asigura prezenta si vizibilitatea produselor conform standardelor transmise de Producator si promotiilor in vigoare;
- Asigura livrarea prompta a produselor catre clienti si este responsabil de integritatea stocului de marfa din autoturism;
- Se asigură de recuperarea in intregime a contravalorii facturilor la toţi clienţii din aria sa de acoperire.

Contractul va fi pe o perioada nedeterminta de timp;

Beneficii:
* Pachet salarial competitiv (salariu fix, bonusuri în funcţie de performanţă, tichete de masă);
* Instrumente de lucru performante;
* Oportunitate de a lucra într-un mediu orientat spre excelenţă;
* Şansa de a beneficia de pregătire consistentă în domeniul vânzărilor asigurată de o echipă profesionistă;
* Susţinere în construirea unei cariere de succes.

Job requirements

* Bune abilităţi de comunicare şi adaptare la interlocutor;

* Responsabilitate faţă de munca proprie şi orientare spre atingerea rezultatelor dorite;
* Disponibilitate pentru o activitate preponderent de teren;
* Studii medii finalizate (Diploma de Bacalaureat care să ateste finalizarea studiilor);
* Permis de conducere – categoria B;

* Constituie avantaj experienţa profesională în domenii care presupun relaţionare cu clienţii.

or